Czym jest polaryzacja w okularach przeciwsłonecznych ? 0
Czym jest polaryzacja w okularach przeciwsłonecznych ?

Zadaniem okularów przeciwsłonecznych jest ochrona naszych oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz ułatwienie widzenia. Funkcje te są istotne zwłaszcza w słoneczne dni. Wiele mówi się o filtrach UV i o tym jak sprawdzić czy nasze okulary je mają. Nieco mniej wiemy o drugim bardzo ważnym elemencie, który powinny posiadać dobre okulary przeciwsłoneczne. Mam na myśli POLARYZACJĘ! 

czytaj całość »
10-te urodziny OPTYK Studio 0
10-te urodziny OPTYK Studio

Dokładnie 10-lat temu po raz pierwszy zaprosiliśmy Was do naszego salonu przy ulicy Szarotki 10 w Bielsku-Białej. Z tym dniem wiąże się wiele pozytywnych wspomnień. Podobnie jak z każdym kolejnym w ciągu tych 10-lat! Mogłabym zastanawiać się, kiedy ten czas minął? Jednak doskonale wiem, kiedy i jak! Ten czas wypełniony był wieloma przepięknymi okularami i inspirującymi spotkaniami z Wami! 

czytaj całość »
Na co zwrócić uwagę kupując okulary przeciwsłoneczne? 0
Na co zwrócić uwagę kupując okulary przeciwsłoneczne?

Wybór okularów słonecznych jest ogromny. Ich rozpiętość cenowa niesamowita. Znajdziemy takie, które kosztują 5 zł oraz takie, których cena sięga kilku tysięcy. Zatem jak wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne? Na co zwrócić uwagę kupując okulary? Czym różnią się okulary słoneczne z bazaru od tych z salonu optycznego? 

czytaj całość »
Jak często należy badać wzrok - profilaktyczne badania oczu 0
Jak często należy badać wzrok - profilaktyczne badania oczu

Odkładanie badania wzroku to częsta praktyka. Najczęściej wyraźne pogorszenie wzroku lub inny problem w obrębie oczu stają są impulsem do wizyty u okulisty lub optometrysty. Niestety jest to błędne przekonanie. Nie wierzymy w moc profilaktyki w przypadku chorób oczu! Między innymi przyczyniło się to do stałego wzrostu kłopotów ze wzrokiem współczesnego społeczeństwa. Dlaczego powinniśmy badać oczy regularnie? Jak często należy wykonywać kontrolne badania wzroku?

czytaj całość »
Astygmatyzm - co to za wada wzroku i jak ją zdiagnozować? 0
Astygmatyzm - co to za wada wzroku i jak ją zdiagnozować?

Astygmatyzm to obok krótkowzroczności i nadwzroczności najpowszechniejsza wada wzroku. Często występuje równocześnie z nimi. Astygmatyzm może powodować niewyraźne widzenie przedmiotów znajdujących zarówno blisko, jak i daleko. To z kolei utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jak wykryć astygmatyzm? Jakie są najczęstsze objawy tej wady wzroku? Czy astygmatyzm można wyleczyć? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania! 

czytaj całość »
MODNE OKULARY DLA PAŃ - TRENDY 2023 0
MODNE OKULARY DLA PAŃ - TRENDY 2023

Jakie okulary będą modne w roku 2023? My już wiemy! Z przyjemnością opowiemy Wam o trendach okularowych na 2023 rok! Zdradzimy Wam na jakie cechy postawili projektanci okularów i co będzie królowało w salonach optycznych oraz na kobiecych twarzach! 

 

czytaj całość »
Astygmatyzm - co to jest? 0
Astygmatyzm - co to jest?

Astygmatyzm - czym jest i jak go leczyć?

Astygmatyzm to powszechna wada wzroku, która może się objawić w każdym wieku. Towarzyszy jej krótkowzroczność lub nadzwroczność. Astygmatyzm jest wtedy, gdy powierzchnia oka (rogówka) lub soczewka tuż za nią nie ma regularnego, „kulistego” kształtu. Powoduje to rozproszenie światła wpadającego do oka, przez co obraz staje się rozmyty. Astygmatyzm skorygować można za pomocą okularowych szkieł cylindrycznych czy torycznych soczewek kontaktowych. Skorygowanie wady jest również możliwe dzięki zabiegowi laserowemu. 

 

czytaj całość »
Trendy 2022 dla Panów 0
Trendy 2022 dla Panów

Co Panowie będą nosili w 2022 roku?

W trendach na 2022 Panowie, podobnie jak i Panie, będą nosili głównie tworzywo. Będzie ono duże, nieoczywiste i wyraziste pod względem kształtu czy koloru. Nie zabraknie też metalu, a ten jak w poprzednim sezonie, wystąpi solo lub z tworzywem. Co więcej, podobnie jak i tworzywo, będzie przybierał najróżniejsze kształty i będzie bawił się kolorem.  

czytaj całość »
Trendy okularowe 2022 dla Pań 0
Trendy okularowe 2022 dla Pań

Co będzie najmodniejsze w nowym roku?

W nowym, 2022 roku, wciąż w modzie pozostanie metal, jednak tym razem, w zupełnie nieoczywistych wariacjach. Kolory, wzory i desenie - to coś, co zdominuje przyszły rok. Jednak to nie tylko metal będzie rządził na salonach, bowiem do gry ponownie wkroczy tworzywo. Nie spotkamygo już jednak w oczywistej odsłonie, bo podobnie jak metal, będzie nieoczywiste, wielobarwne i heksagonalne. 

czytaj całość »
Okulary przeciwsłoneczne - dlaczego warto je nosić, jak chronią i przed czym? 0
Okulary przeciwsłoneczne - dlaczego warto je nosić, jak chronią i przed czym?

Okulary przeciwsłoneczne - na jakie się zdecydować?

Okulary przeciwsłoneczne mają chronić przed szkodliwym promieniowaniem UV, zapobiegać przed powstawaniem przedwczesnych zmarszczek, a dodatkowo pasować do naszego stylu życia. Aby zredukować występujący szkodliwy wpływ promieniowania UV, należy zainwestować w odpowiednio dobrane okulary przeciwsłoneczne. Choć wybór wydaje się dosyć prosty, to jednak nie jest łatwo znaleźć odpowiednie i naprawdę dobre okulary przeciwsłoneczne.

czytaj całość »
Okulary dla kierowców - jak wybrać odpowiednie? 0
Okulary dla kierowców - jak wybrać odpowiednie?

Okulary dla kierowców: pełen komfort podczas jazdy

Na komfort jazdy wpływa nie tylko wyposażenie samochodu, ale i nasz wzrok. Czas reakcji kierowcy jest uzależniony przede wszystkim od jakości widzenia, dlatego wszelkie NIEdowidzenia wprowadzają nas w dyskomfort. Rażące światła innych aut, niekorzystne warunki atmosferyczne, a także późne godziny wypraw - to wszystko rzutuje na nasz komfort wzroku, który bez odpowiedniego wsparcia nie gwarantuje poprawnej widoczności. 

czytaj całość »
Okulary progresywne. Co to takiego? 0
Okulary progresywne. Co to takiego?

Okulary progresywne - co to?

Okulary progresywne to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie okularów dostępnych w tej chwili na rynku optycznym. W latach 60 były one rewolucją w optyce. W XXI wieku stosują je z powodzeniem miliony ludzi na całym świecie, doceniając ich skuteczność i wygodę.

czytaj całość »
Okulary do komputera - jak chronić oczy przed światłem niebieskim? 0
Okulary do pracy przed komputerem - jak chronić oczy przed światłem niebieskim?

Okulary do komputera - jak chronić oczy przed światłem niebieskim?

Wszelkiego rodzaju urządzenia elektroniczne stały się absolutnie nieodłącznym elementem naszej codzienności. Ich stałe i bardzo intensywne użytkowanie nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie, a w szczególności wzrok. Oczom szkodzi zwłaszcza niebieskie światło emitowane przez monitory.

 

czytaj całość »
Leczenie zeza - na czym polega? 0
Leczenie zeza - na czym polega?

Leczenie zeza - na czym polega?

Zez to choroba, która rozwija się w wyniku nieodpowiedniego ustawienia gałek ocznych. Bardzo często, ujawnia się w momencie narodzin, jednak może się też uwidocznić tuż po ukończeniu 3 roku życia, lub wypadku czy urazu gałki ocznej w późniejszym okresie. Nieleczony zez może doprowadzić do niedowidzenia, dlatego warto obserwować dzieci w wieku przedszkolnym. Jak go zdiagnozować? Tego dowiecie się w najnowszym artykule. 

czytaj całość »
Trendy 2021 - czyli co się będzie nosić w 2021 roku 0
Trendy 2021 - czyli co się będzie nosić w 2021 roku

Jakie okulary będą modne w 2021 roku?

Duże, niesztampowe i w nietuzinkowych kształtach - dokładnie takie oprawy będą święcić triumfy w 2021 roku. Jednak na tym nie koniec. W modzie wciąż pozostawać będą klasyki podkreślające delikatność i kobiecość, a więc metalowe oprawy w złocie czy subtelne motyle. Dodatkowo Ci, którzy pokochali kółka w ubiegłym sezonie, nadal mogą czuć do nich miętę. Podobnie będzie z nieco bardziej kanciastymi oprawami, bo i te spoczną na niejednym nosie. 

 

czytaj całość »
Jak poprawnie czyścić okulary? 3 grzechy główne w higienie okularów. 0
Jak poprawnie czyścić okulary? 3 grzechy główne w higienie okularów.

Z bólem serca patrzę na okulary pacjentów, które zostały uszkodzone poprzez nieprawidłową pielęgnację, dlatego dziś postanowiłam się zmierzyć z tematem higieny i czyszczenia okularów. Z tego wpisu i video dowiesz się jak czyścić okulary, żeby długo Ci służyły i jakie są najczęstsze błędy w higienie okularów.
Zdradzę Ci mój sprawdzony sposób na idealnie czyste okulary.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl