Badanie wzroku

Zmiany w układzie wzrokowym zachodzą stopniowo i często są przez nas niezauważane. Mrużenie oczu, bóle głowy, problem z widzeniem o zmroku czy przewlekłe zmęczenie oczu, to tylko niektóre symptomy mówiące o tym, że nasz wzrok ulega pogorszeniu. Jeżeli doświadczasz dyskomfortu wzrokowego lub uważasz, że Twoje złe samopoczucie może być powiązane ze wzrokiem – nie zwlekaj i dołącz do grona zadowolonych Klientów, powierzając swój wzrok w nasze ręce. Badania wzroku wykonujemy zawsze od poniedziałku do piątku w naszym salonie przy ul. Szarotki 10 w Bielsku, za wcześniejszym umówieniem się na wizytę. 

 


 

Ile kosztuje badanie wzroku u optyka?

 

W Optyk Studio skorzystasz z możliwości bezpłatnego badania wzroku, jeśli tylko zdecydujesz się po nim na zakup okularów (oprawy + szkła). Dzięki temu nie musisz oddzielnie umawiać się na badanie wzroku, gdyż cały pakiet — badanie i wybór okularów załatwisz podczas jednej wizyty! Jeśli jednak po badaniu nie zdecydujesz się na zakup okularów, to koszt takiego badania optometrycznego wynosi jedynie 99 zł.

Podczas badania spodziewaj się, że optometrysta przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny, w którym zada pytania dotyczące kondycji Twojego układu wzrokowego, ewentualnych chorób i ich przebiegu, dotychczasowej korekcji czy problemu, z którym do niego bezpośrednio się zgłosiłeś. Badanie polega na przeprowadzeniu przesiewu za pomocą autorefaktometru (dedykowany do komputerowego badania wzroku), a następnie na doborze odpowiednich szkieł korekcyjnych za pomocą kasety okulistycznej lub foroptera.

Po doborze najlepszej i optymalnej korekcji następują testy do kontroli prawidłowości widzenia obuocznego oraz badania zdolności akomodacyjnej oka. 

W Optyk Studio wykonujemy też szereg innych badań, które różnią się specyfiką oraz ceną. Ich rodzaje poznasz poniżej. 

 


 

Badania wzroku — rodzaje: 

 

Badania wzroku pod kątem okularów

 

Zapewniamy opiekę profesjonalnego optometrysty, który wykonuje badania w zakresie problemów widzenia dalekiego i bliskiego. Diagnozujemy zaburzenia widzenia obuocznego, a także zaburzenia akomodacyjne. Dobieramy odpowiednią korekcję okularową i w ramach badań kontrolujemy przedni odcinek oka, weryfikujemy problemy z filmem łzowych oraz diagnozujemy zespół suchego oka.
---
Cena takiego badania to 99 zł w przypadku osób dorosłych (przy zakupie okularów bezpłatnie) lub 149 zł w przypadku badania wzroku u dzieci. 
 

 

Badania wzroku pod kątem soczewek kontaktowych

 

Specjalizujemy się w zakresie doboru soczewek kontaktowych. Przy ich doborze pracujemy zgodnie ze standardami ustalonymi przez Polskie Stowarzyszenie Soczewek Kontaktowych. Wizyta soczewkowa opiera się na szczegółowym wywiadzie oraz kontroli przedniego odcinka oka. W trakcie badania kontrolujemy film łzowy, który jest bardzo ważnym elementem układu optycznego. Pracujemy w tym zakresie ze specjalistycznym sprzętem, który pozwala określić stan jakościowy i ilościowy filmu łzowego na każdym etapie użytkowania soczewek kontaktowych.
---
Cena takiego badania to 199 zł.

 

 

Badania pod kątem wad wzroku i funkcji wzrokowych

 

Badanie pod kątem wad refrakcji wzroku jest podstawowym i bardzo ważnym badaniem w zakresie diagnostyki zdrowotnej oczu. Badania przesiewowe w tym zakresie powinno się przeprowadzać regularnie, a najlepszym specjalistą w tym zakresie jest optometrysta. Optometrysta bada wzrok i wszystkie funkcje wzrokowe, a także dobiera odpowiednie do wady okulary i wystawia receptę na szkła korekcyjne. 
 
 
 
 
 
 
 

Diagnostykę pod kątem zeza

Zez jest chorobą, w której gałki oczne są nieprawidłowo ustawione. Zwykle
towarzyszą mu zaburzenia widzenia. Najlepszym specjalistą, dedykowanym do diagnostyki zeza, jest ortoptysta lub optometrysta. Wykona on szereg testów, dzięki którym potwierdzi lub wykluczy ukrytego albo jawnego zeza. Sprawdzi też sprawność fuzyjną oczu, zakresy ruchomości, parametry akomodacyjne oraz konwergencyjne.

---

Cena takiego badania to 149 zł

Dowiedz się więcej na temat diagnostyki i leczenia zeza >>>

 

 

 


Współpracujemy również z kliniką w Żorach

 

Raz w tygodniu, we wtorek, nasza ortoptystka i optometrystka Marta Barnat-Marcinkowska dyżuruje w klinice w Żorach. W Śląskim Centrum Leczenia Oczu stosuje się sprawdzone procedury medyczne, wykorzystywane w amerykańskich oraz europejskich ośrodkach leczenia oczu.
 


  

Kto wykonuje badania? 


Wszystkie badania wykonuje nasza dyplomowana optometrystka i ortoptystka – Marta Barnat – Marcinkowska, której kompetencje buduje 10 lat doświadczenia i około 10 000 przebadanych pacjentów

Brzmi wspaniale?

Zatem nie zwlekaj i umów się na badanie pod numerem telefonu: ☎ 33 330 59 67

Jeśli jednak nadal masz opór co do tego czy warto badać wzrok, koniecznie przeczytaj nasz 👉 wpis na blogu 👈. Możesz też obejrzeć filmik 👇, w którym podkreślamy, iż w porę wykryta wada wzroku chroni przed poważniejszymi chorobami oczu. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl