FAQ

 

Zanim zadasz pytanie, zerknij na listę najczęściej zadawanych. Jeśli jednak nie znajdziesz odpowiedzi na swoje - napisz do nas, odpowiemy tak szybko, jak tylko się da! 

 

Czy badanie wzroku jest bezpłatne?

Jest bezpłatne w dniu badania przy zakupie okularów.

Czy w salonie jest możliwość refundacji w NFZ?

Tak obowiązuje refundacja NFZ, ale tylko na szkła okularowe, na podstawie recepty NFZ wystawionej przez lekarza okulistę.

Do kogo udać się na badanie wzroku?

Badania wzroku pod kątem doboru okularów wykona najlepiej optometrysta. Jest to osoba dedykowana do badania wad refrakcji.

Kiedy udać się do okulisty, a kiedy do optometrysty?

Okulista leczy, optometrysta bada zaburzenia układu optycznego. Kiedy chorują Twoje oczy, idziesz do okulisty. Kiedy potrzebujesz lepiej widzieć i chcesz dobrać sobie okulary lub soczewki kontaktowe, to wybierasz optometrystę. Co więcej, wybierasz go też, kiedy potrzebujesz zbadać funkcje wzrokowe.  

Kiedy przeprowadzić pierwsze profilaktyczne badanie u dzieci?

Jeżeli dziecko nie jest obciążone rodzinnie i nie dzieje się nic niepokojącego, to pierwsze niezbędne badanie należy wykonać w wieku 6 lat. 

Jak często wykonywać profilaktyczne badania u dzieci i dorosłych?

Określona cykliczność badań zależy od stanu narządu wzrokowego. W przypadku dzieci z wadą wzroku wszystko zależy od specjalisty, natomiast w przypadku dorosłych bez zaburzeń należy takie badanie odbyć minimum raz na 2 lata.  

Jak często zaleca się kontrolę wzroku zawodowym kierowcom i osobom pracującym przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie?

Najlepiej raz w roku.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl