Światowy Dzień Wzroku. Czyli przypominajka jak dbać o wzrok cały rok 0
Światowy Dzień Wzroku. Czyli przypominajka jak dbać o wzrok cały rok

Profilaktyka chorób oczu w wieku dziecięcym

Czy wiecie, że pierwsze badanie wzroku powinno się przeprowadzać już u 3-letnich dzieci? Układ wzrokowy małych odkrywców rozwija się w szalonym tempie, warto więc raz w roku sprawdzi, czy wszystko jest ok. Wczesne wykrycie ewentualnych nieprawidłowości pozwala na szybką reakcję i z pewnością pozytywnie wpłynie na komfort widzenia w dorosłym życiu. W ramach profilaktyki pamiętajcie także aby ograniczać czas, który dzieci spędzają przed ekranami. Do 5 roku życia powinna być to maksymalnie godzina dziennie!

 

Kiedy do okulisty?

Jeśli u Waszych dzieci pojawiają się niepokojące objawy, takie jak:

  • nienaturalne zaciskanie powiek,
  • częste uciskanie pięściami gałek ocznych
  • zezowanie


Niezwłocznie zgłoście się do nas!
Pamiętajcie, że wykonujemy badania dla dzieci (również pod kątem zeza). A dokładniej na ten temat przeczytacie tutaj: https://optykstudio.pl/leczymy-zeza

 

Kontrola układu wzrokowego u osób dorosłych

Dorosłość to spełnienie jednego z największych marzeń wszystkich dzieci. To marzenie to... "ja sama!" Każda Zosia Samosia musi jednak pamiętać, że oprócz samodzielnego podejmowania wszelkich decyzji, musi także SAMA zadbać o swoje zdrowie. Pamiętajcie, że wzrok w wieku 18-40 lat należy badać najrzadziej co 3 lata. Jeśli pojawiają się niepokojące objawy takie jak łzawienie, pieczenie czy ból oczu nie zwlekajcie z wizytą u okulisty i jak najszybciej umówcie się na wizytę!

 

Badania wzroku u osób starszych

Profilaktyczne badania wzroku to bardzo istotna część dbania o zdrowie. Regularna diagnostyka pozwala na wczesne wykrywanie postępujących wad i szybkie wdrożenie leczenia, które może znacząco poprawić komfort życia. Po 40 roku życia (jeśli nie mamy żadnych niepokojących objawów) takie badanie należy przeprowadzać minimum raz na 2 lata. Osoby w wieku 60 lat i starsze powinny zgłaszać się do specjalistów co roku. Cykliczne kontrole i natychmiastowe reakcje na wszelkie dolegliwości pozwolą nam cieszyć się ostrym, głębokim widzeniem przez długie lata.

 

Cyfrowe zmęczenie wzroku- nowa choroba cywilizacyjna

Słyszeliście o cyfrowym zmęczeniu wzroku? Nazywamy tak dyskomfort, który odczuwają osoby spędzające wiele godzin przed monitorami czy telefonami. Negatywne działanie światła niebieskiego, emitowanego przez ekrany coraz bardziej daje się we znaki pracownikom biurowym i wszystkim, którzy w pracy korzystają z komputera czy smartfona. Lekko nie mają również kierowcy, których wzrok przez wiele godzin pozostaje w pełnym skupieniu, a w czasie jazdy po ciemku narażony jest dodatkowo na ostre światło mijających pojazdów. Osoby, których wzrok jest mocno eksploatowany w pracy, muszą pamiętać o częstych przerwach, które przyniosą ukojenie zmęczonym oczom, a także regularnych badaniach! Jeśli jesteście w którejś z tych grup, pamiętajcie, aby okulistę odwiedzać przynajmniej raz w roku!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl