Trendy okularowe 2022 dla Pań
Trendy okularowe 2022 dla Pań

Rok 2021 nieubłaganie zbliża się do końca, a to oznacza tylko jedno: czas pokazać, co będzie modne w 2022 roku! Musicie wiedzieć, że ten rok to będzie zdecydowany powrót do tworzywa, zatem powoli przepraszajcie się z tym materiałem i noście go solo lub z metalem. 

 

Co będzie modne w roku 2022? 

TWORZYWO 

Patrząc na oprawy poniżej, z pewnością już się domyślacie. Na salony po prostu wraca tworzywo. Jednak jest ono zupełnie inne niż dotychczas. Jest mocne, zdecydowane i bardzo oryginalne.  

 

Cechy wyróżniające najmodniejsze tworzywo:  

  • Kształt (oryginalny, nietypowy) 
  • Kolor (nieoczywisty, wyrazisty) 
  • Deseń (kropki lub inny motyw) 
  • Metalowe łączenia  

 

Nie oznacza to jednak, że metal całkowicie znika z pola widzenia. Wręcz przeciwnie – doskonale dopełnia tworzywo, coraz częściej “dzieli” z nim oprawy na pół lub całkowicie występuje solo. 

 

Okulary Ewa Minge - dedykowane dla Pań zdecydowanych, odważnych, bez kompleksów i tych, które lubią się wyróżniać 

 

Przy okazji drugiej ramy jasno widać, że w trendach na 2022 faktycznie dominuje tworzywo. Jest ono odważne, duże i kolorowe, a więc całkowicie zgodne z trendami. Prezentowane oprawki to marka #Enjoy, należąca do włoskiego producenta H1N1. Nic więc dziwnego, że są barwne i odważne, bo właśnie takie cechy są naprawdę bliskie włoskim rozwiązaniom. 

Prezentowane niżej oprawki posiadają jeszcze dodatkowo nakładkę przeciwsłoneczną z polaryzacją. To spore udogodnienie, które powoduje, że oprawki te sprawdzą się o każdej porze roku i w każdych warunkach. Dodatek w postaci nakładek przeciwsłonecznych tak naprawdę dopiero od niedawna zaczął być doceniany przez kobiety. Jakoś zawsze bliżej im było do zakupu dwóch opraw (korekcyjnych i przeciwsłonecznych), niż do zakupienia jednych uniwersalnych. 

Oprawa Enjoy - dedykowana dla wszystkich optymistów i sympatyków praktycznych rozwiązań 

 

Kolejna propozycja to oprawa tworzywowa, połączona w wielu miejscach z detalami metalowymi. Ta oprawka z pewnością spodoba się Paniom eleganckim i traktującym okulary jako dodatek biżuteryjny. W tej oprawie pomimo delikatnych, metalowych łączeń jest wyraziście i odważnie. Zauważyć możemy zdecydowany kolor i mocne dodatki. 

Oprawy Kwiat Polska - dedykowane dla kobiet ceniących sobie klasę i elegancję

 

Kolejnym przykładem oprawy wykonanej z tworzywa jest oprawa marki Blackfin. To marka premium, której produkty w części lub w całości są wykonane z tytanu. Wartością prezentowanej ramki jest wielkość tarczy okularowej i odważny kształt. Tutaj detale tworzywowe są dużo delikatniejsze, co sprawia, że całość jest o wiele lżejsza. 

 

Oprawy Blackfin - dla kobiet ceniących sobie wysoką jakość wykonania i nietuzinkowe rozwiązania

 

METAL

Tak jak przeczytaliście już wcześniej - w trendach na 2022 metal nie wypada z obiegu. Podobnie jak i tworzywo, przyjmuje najróżniejsze kształty, odznacza się wzorem i kolorem, i po prostu - staje się coraz odważniejszy.

Dowodem na to jest pierwsza metalowa ramka od Blackfin, z wyższej półki cenowej. To propozycja warta uwagi ze względu na jakość, sposób wykonania, trwałość, elastyczność i estetyczność. Dla marki Blackfin bardzo charakterystyczne jest łączenie detali i kolorów, co możecie zauważyć w przypadku poniższej ramki. Wszystko to jest zachowane w minimalizmie i równowadze, dzięki czemu w tej propozycji z pewnością odnajdzie się wiele z czytelniczek. 

Oprawy damskie Blackfin - oversize'owe, jednak jednocześnie niezwykle minimalistyczne i delikatnie. Sprawdzą się w przypadku wielu typów urody i w sposób odpowiedni wyeksponują oko

 

Kolejna ramka to czysta ekstrawagancja, prosto spod znaku Ewy Minge. Jej rozmiary są ogromne, a kształt to odważna wariacja na temat kółek. Nie zabraknie też odważnych łączeń, które dopełnić można jeszcze większą dawką szaleństwa. O czy mowa? O biżuteryjnych łańcuszkach do okularów, które podobnie jak i metal, będą królowały wśród trendów na 2022 rok. 

Żebyście jednak nie ulegli złudzeniu. Łańcuszki te są w zupełnie innej odsłonie i nie mają nic wspólnego z łańcuszkami kojarzonymi z czasami naszych babć. Ich zadaniem jest zdobienie, a nie niszczenie wizerunku, zatem ze spokojem możecie je nosić na co dzień. 

Łańcuszki do okularów możecie nosić w różnych konfiguracjach - jako swobodnie wiszący element lub zarzucając je na tył, za szyję. Wszystko zależy od Waszego wyobrażenia i stylizacji, którą planujecie na dany dzień. 

Oprawy Eva Minge - idealna propozycja dla Wszystkich Pań, które lubią biżuteryjne dodatki. Złoto-czarna oprawa dodaje szyku i elegancji, a także doskonale dogaduje się z wieloma stylizacjami

 

Ostatnia propozycja to ponownie Eva Minge. Tu ponownie bardzo dużo się dzieje i znów mamy do czynienia z wariacją na temat kółek. Ciężko jednak określić kształt tej ramy, bo kółka spotykają się tu w pewnym momencie z a'la kotem. To naprawdę odważne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku odważnej pani.

Oprawy od Evy Minge to idealna interpretacja najmodniejszego w 2022 metalu. Rozglądajcie się za tego typu oprawami, a z pewnością trendy na 2022 będą Wasze! 

 

Oprawy Eva Minge - ten model to kwintesencja tego, co najmodniejsze w 2022 roku

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl