Poznaj powłoki uszlachetniające 0
Poznaj powłoki uszlachetniające

Powłoka antyrefleksyjna AR- czym jest i po co? 

Antyrefleks to powłoka uszlachetniająca nakładana na powierzchnię szkieł okularowych od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Dzięki tej powłoce szkła zyskują nowe właściwości.

W zasadzie każdy rodzaj szkieł może posiadać dodatkowe uszlachetnienie w postaci powłoki antyrefleksyjnej – bez względu na to, czy są to okulary bezbarwne, czy też takie, w których znajdą się soczewki fotochromowe lub też szkła progresywne. Powłoka antyrefleksyjna zapobiega powstawaniu refleksów na powierzchni soczewek okularowych i tym samym gwarantuje wysoką jakość widzenia, duży komfort stosowania, a nawet poprawia walory estetyczne okularów.Obecnie, powłoka antyrefleksyjna stanowi standardowy element większości okularów dostępnych w stacjonarnych i internetowych salonach optycznych.

 

Powłoka Blue Blocker 

Powłoka BlueBlocker jest w tej chwili uznawana za najlepsze rozwiązanie na ograniczenie niebieskiego światła, jakie jest emitowane przez wszelkie urządzenia cyfrowe. Doskonale sprawdza się w trakcie pracy przed komputerem, smartfonem, tabletem, ponieważ pochłania nadmiar światła niebieskiego, emitowanego przez ekrany.  Jest to powłoka, która dedykowana jest wszystkim, którzy pracują przed monitorami komputerów, smartfonów i laptopów. W dużej mierze poprawia komfort patrzenia i jakość widzenia. Chroni oczy przed szkodliwym wpływem światła niebieskiego, które niepochłanianie przez soczewkę, dociera bezpośrednio do siatkówki i może ją uszkadzać. Blokada niebieskiego widma światła pozwala też poprawić dobowy rytm aktywności i snu. Poprawią kondycję oczu, chroniąc przed zmęczeniem. 

 

Powłoka hydrofobowa

Jest powłoką, która pozwoli nam lepiej się odnaleźć w zmiennych warunkach pogodowych. Kiedy na zewnątrz panuje mróz, słota, niska temperatura, a my zmieniamy otoczenie, wchodząc do ciepłego pomieszczenia, to w ciągu kilku sekund szkła okularów pokrywają się mgłą, kompletnie uniemożliwiającą widzenie. Można temu zapobiec, wzbogacając okulary o powłokę hydrofobową. Powłoka ta wygładza powierzchnię soczewek, dzięki czemu woda nie osiada na nich i nie rozmazuje się, a skupia w kropelki, które od razu się ześlizgują. Takie soczewki szybciej odparowują i są znacznie łatwiejsze w czyszczeniu. Okulary są również mniej podatne na innego rodzaju zabrudzenia.

 

Powłoka oleofobowa

Jest to powłoka uszlachetniająca, która chroni soczewki przed zabrudzeniami tworzonymi przez drobinki tłuszczu. Mamy na myśli ślady palców lub mówimy o nadmiarze sebum tworzonym przez cerę i często osadzającym się na szkłach okularów. Powłoka oleofobowa zapobiega nieestetycznemu rozmazywaniu się drobinek tłuszczu i zdecydowanie ułatwia czyszczenie. Skupia ona drobinki tłuszczu  w łatwe do usunięcia kropelki, dzięki czemu wystarczy przetarcie chusteczką, aby okulary znów były nieskazitelnie czyste.

 

Powłoka utwardzająca UTR

Uszkodzenia mechaniczne niszczą soczewki  wykonane z materiału CR (rodzaj plastiku). Zarysowania, pęknięcia, to są rzeczy, których obawia się każdy właściciel, niezależnie czy posiada okulary korekcyjne czy przeciwsłoneczne. Powłoka utwardzająca UTR zwiększa odporność soczewek na zarysowania. Dodatkowo zmniejsza podatność okularów na niekorzystne działanie czynników środowiskowych. To od niej zaczyna się wzbogacenie soczewek o powłoki uszlachetniające.

 

Czy warto inwestować w powłoki uszlachetniające?

Powłok uszlachetniających jest naprawdę sporo, ale czy warto inwestować w nie wszystkie? Jeśli masz na tyle duży budżet, to jasne – warto. Jednak kiedy ze względu na ograniczoną ilość pieniędzy na zakup nowych okularów, musisz wybierać kilka z nich, dobierz powłoki do swoich aktualnych potrzeb. Pracujesz dużo przy komputerze? Niezbędna okaże się powłoka antyrefleksyjna, powłoka Blue Blocker i antyelektrostatyczna EMI. Dużo się ruszasz i istnieje spore ryzyko, że Twoje okulary spadną i się stłuką? W takim razie koniecznie zainwestuj w powłokę utwardzającą UTR. A jeśli mieszkasz lub pracujesz w pomieszczeniu zlokalizowanym przy ruchliwej ulicy lub kwitnącym ogrodzie i jesteś narażony na dużą ilość kurzu i pyłków, wybierz soczewki wzbogacone o powłokę antystatyczną.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl