Okulary dla kierowców - jak wybrać odpowiednie?
Okulary dla kierowców - jak wybrać odpowiednie?

Okulary dla kierowców do dziennej i nocnej jazdy

Prawie co drugi kierowca czuje się niekomfortowo przez olśnienia pojawiające się podczas prowadzenia samochodu. Wielu z nich nie zdaje sobie sprawy, co powoduje dyskomfort, a przecież wyraźne widzenie kierowcy jest zdecydowanie niezbędnym warunkiem bezpiecznej jazdy dla niego, jak i jego pasażerów! Wzrok kierowców jest podczas jazdy samochodem narażony na bardzo duży wysiłek. Zmieniające się warunki otoczenia dodatkowo mogą utrudniać jazdę i obciążać prawidłowe widzenie. Bardzo uciążliwe może być prowadzenie pojazdu i to zarówno o zmroku, podczas deszczu, jak i w piękny słoneczny dzień.

Z myślą o kierowcach powstały technologiczne rozwiązania zastosowane w szkłach korekcyjnych sprawdzających się idealnie podczas prowadzenia samochodu. Poczytacie o nich w naszym najnowszym artykule, poświęconym okularom dla kierowców

 

 

Szkła okularowe z powłoką EyeDrive

EyeDrive z technologią Reflect Control jest istotnie innowacyjnym rozwiązaniem w zakresie ochrony oczu podczas prowadzenia samochodu w warunkach nocnych i w zmiennych warunkach pogodowych. Jest to zupełnie nowa linia szkieł, która została specjalnie zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić ostre, wyraźne widzenie zarówno w dzień, jak i w nocy. Szkła korekcyjne z powłoką EyeDrive są zatem idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy spędzają mnóstwo czasu, prowadząc samochód.

 

Jakie korzyści dla kierowców płyną z użytkowania okularów dla kierowców z powłoką EyeDrive?

● znaczna redukcja odblasków powodowanych przez sygnalizację świetlną, oświetlenie drogowe oraz pojazdy jadące z naprzeciwka,

● lepsza widoczność szczegółów, które mogłyby umknąć przez olśnienie,

● mniejszy wysiłek wzrokowy co przekłada się na bezpieczniejszą i bardziej komfortową podróż.

 

Reflect Control – nowoczesna technologia zastosowana w szkłach z powłoką Eye Drive

Reflect Control jest to najnowocześniejsza technologia zastosowana w szkłach EyeDrive. Zapewnia ona unikatową kombinację powłoki uszlachetniającej oraz konstrukcji szkieł. Technologia ta minimalizuje nieprzyjemny efekt spowodowany zbyt dużą ilością nieuporządkowanego światła i sprawia, że postrzegamy obraz z dużo lepszym kontrastem. Nocą odblaski w szkłach EyeDrive są do 90% mniejsze w porównaniu do konwencjonalnych, organicznych szkieł bez powłoki antyrefleksyjnej. Dodatkowo, są o około 60% mniejsze w porównaniu do standardowych, w pełni uszlachetnionych szkieł.

W ciągu dnia szkła EyeDrive sprawdzają się tak samo dobrze jak w pełni uszlachetnione, standardowe szkła okularowe. Natomiast w ciągu nocy sprawują się nawet dwa razy lepiej.

Co więcej, dzięki szerokim strefom widzenia nowa technologia pomaga zapewnić kierowcom dobrą widoczność w każdym kierunku patrzenia. Nawet w tak krytycznych momentach, jak skomplikowane sytuacje drogowe czy parkowanie tyłem w bardzo wąskich, trudno dostępnych miejscach.

 

Ochrona przed słońcem. Rozwiązania pozwalające się chronić nawet za szybą samochodu

Inną alternatywą okularów dla kierowcówokulary fotochromowe chroniące przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Do zaoferowania są dwa rodzaje rozwiązań:

Szkła fotochromowe, które reagują również za szybą samochodu (szkła Transitions XTRActive). Są to szkła, które przyciemniają się nie tylko na wolnym powietrzu, ale również za szybą samochodu. Technologia ta idealnie adaptuje się do warunków nasłonecznienia i pozwala osiągnąć zaciemnienie na poziomie nawet do 50% w samochodzie. Taka aktywacja umożliwia precyzyjne widzenie zarówno w warunkach dużego nasłonecznienia, jak i na słabo oświetlonych fragmentach dróg, takich jak tunele czy obszary zalesione. Dlatego też szkła Transitions XTRActive uwalniają konsumentów od problemu, jakim jest zmiana okularów podczas prowadzenia samochodu, umożliwiając im pełną koncentrację na drodze, zarówno w dzień, jak i w nocy. Jest to doskonałe rozwiązanie dla kierowców zapewniające ochronę w dzień, szczególnie w mocno nasłonecznionych okresach.

Okulary korekcyjne z nakładkami przeciwsłonecznymi z polaryzacją - tego typu rozwiązania są stosowane z powodzeniem od kilku lat. Okulary te mają specjalnie dedykowaną nakładkę przeciwsłoneczną, mocowaną na magnes na tarczę oprawy korekcyjnej, a wartością dodaną jest polaryzacja znajdująca się w nakładkach. Dzięki niej uzyskujemy doskonałą jakość obrazu bez aberracji spowodowanych dużym nasłonecznieniem. Doskonałym rozwiązaniem wydaje się połączenie powłoki EyeDrive występującej w szkłach korekcyjnych z oprawami wyposażonymi w przeciwsłoneczne nakładki polaryzacyjne.

 

Okulary dla kierowców Bielsko

W Optyk Studio Bielsko skorzystasz z fachowej pomocy w zakresie doboru okularów. Doradzimy Ci, jakie szkła wybrać, tak aby były najdogodniejsze. Posiadanie okularów do jazdy to naprawdę ogromny komfort widzenia. Przekonaj się sam, wpadając do naszego salonu znajdującego się przy ul. Szarotki 10 w Bielsku. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl